Óvodánk Tokod Nagyközségben van, Komárom-Esztergom megyében.
Már a római birodalom idején is lakott terület volt. Ezt bizonyítják a Gardellaca erőd romjai.
Tokod dombok, erdők övezte völgyben helyezkedik el. Két nagy hegysége a Gete, és a Hegyeskő. Körülötte erdő és szántóföld található. Az Únyi patak – mely Tátnál a Dunába torkollik – átszeli lakóhelyünket. Községünkben több intézmény működik, van iskola, óvoda, posta, orvosi rendelő, fogászat, könyvtár, alkotóház, sportcsarnok, művelődési ház.
Az intézmény pedagógiai elve a családias, szeretetteljes, élmény gazdag légkörben való személyiségfejlesztés, az egyéni sajátosságok figyelembe vételével.
Fontos feladatunk a családdal együtt nevelni, szocializálni, gondozni, ápolni a gyermekeket.
A nevelőtestület sokéves szakmai tapasztalattal, kiváló szaktudással, folyamatos önképzéssel igyekszik megfelelni a mai kor társadalmi és szakmai kihívásainak. Nyitottak vagyunk a partneri elvárások iránt, pedagógiai munkánkat a szakmaiság és a gyerekek mindenek felett álló érdeke határozza meg.
Arra törekszünk, hogy óvodánk a megértés, az egymás iránti türelem, elfogadás, szeretet, biztonságot adó béke szigete legyen, ahol a gyerekek napjuk nagy részét örömmel, boldogan, önfeledt játékkal töltik, jókedvű szakmailag kiváló, mindig megújulni képes óvodapedagógusok irányításával.
Az intézmény integrált nevelést folytat.
Intézményünk személyi és tárgyi feltételeink alkalmasak a programunk megvalósításához.

Gyermekképünk
Olyan gyerekeket szeretnénk nevelni, akik vonzódnak az élményekhez, a meséhez, zenéhez, alkotó tevékenységhez, akik tele vannak élményekkel, nyitottak a „világra”, (természeti-tárgyi), ismerik a környezet megóvásának szokásait, akikre jellemző az önállóság, kiegyensúlyozottság.  Tudnak nevetni, felfedezni, csodálkozni.

A program  alappillére
a tevékeny óvoda megteremtése, az alkotóképesség fejlesztése melyben hangsúlyt kapnak a művészeti értékek. Ezek lehetőséget nyújtanak a kiemelkedő képességű gyermekek felfedezésére, a „tehetség ígéretek” azonosítására, valamint az alul teljesítő gyermekekben bujkáló képességek felszínre hozatalában. A gyengébb képességű, hátrányos helyzetű, kevésbé szilárd „gyökerű”gyermekek számára esélyegyenlőséget biztosít.    A divergens, kreatív gondolkodás megerősítése utat nyit a képzelő erő, alkotó erő kibontakoztatásának. Ehhez a kreatív gondolkodás területét bemutató elméletet éreztük találónak, mely kiemeli a művészetet, humort, valamint megerősíti a felfedezés útján szerzett gondolkodást.

Óvodakép

Szeretetteljes, biztonságérzetet adó, érzelem gazdag óvoda megteremtése, ahol a gyermekközpontúság úgy jelenik meg, hogy tartást, önállóságot, boldogságot ad a gyermekeknek.

Kiindulási pontjaink

Minden gyermek a saját képességrendszerének figyelembevételével nevelhető fejleszthető.  A felnőttek tetteikkel sugározzák a feltétel nélküli szeretetet, s azt, hogy

„ Tisztellek téged, fontos vagy nekem, csakis rád figyelek, és segítek neked, ha szükséged van a segítségemre. „

Minden gyermek ismerje meg értékeit, de azt is érzékelje, hogy mik a hiányosságai. Ezt fogadja el minden lelki feszültség nélkül.

A program alappillére kettős: Az érzelmekre épít és a gyermek esztétikai tevékenységét, alkotó készségének fejlesztését hangsúlyozza.

NKANTICA CSOPORT

Címünk:

2531 Tokod, Köztársaság út 3.
2531 Tokod-Üveggyár Hunyadi utca 23.

Nyitva tartunk

Hétfő - Péntek: 05:00 - 16:00